Rusza druga edycja programu „Moja Woda”. Można otrzymać 5 tys. zł dotacji

W Światowy Dzień Wody, 22 marca 2021 r., Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchamia drugą odsłonę programu „Moja Woda”. Wnioski o dotacje do 5 tysięcy złotych na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe i roztopowe można składać do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska po raz drugi ogłasza nabór na dofinansowanie instalacji przydomowej retencji. To szansa na kolejnych 20 tysięcy przydomowych systemów, które pozwolą zatrzymać kolejny milion metrów sześciennych wody rocznie. W ubiegłym roku pula przeznaczona na program została rozdysponowana w ciągu 2 miesięcy.

– Program „Moja Woda” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wartość złożonych wniosków – na ok. 25 tysięcy przydomowych mikroinstalacji – przekroczyła dostępny budżet 100 milionów złotych. W ten sposób przyczyniamy się do zatrzymania nawet miliona dwustu tysięcy metrów sześciennych wody opadowej rocznie. To tyle, ile mieści 320-400 basenów olimpijskich. Dlatego w tym roku będziemy kontynuowali ten program” – wyjaśnia Michał Kurtyka Minister Klimatu i Środowiska.

Szczegółowe informacje:

https://www.gov.pl/web/klimat/moja-woda-20–wez-5000-zl-i-oszczedzaj-wode?fbclid=IwAR0g7AwaH8lXP4Lw7y1Dbr1x9j_yP_Gm-T_YDLPmbzRVculZ-zCh7md5EJo